Szafka rtv- jaką wybrać?

Szafka rtv to funkcjonalny mebel, który stosowany jest do ekspozycji telewizora. Dostępne są zarówno szafki stojące, jak i wiszące w różnych wersjach kolorystycznych, rozmiarach i kształtach. Szeroka dostępność i różnorodność oferty sprawia, że można je dopasować do wnętrz urządzonych w różnym stylu. Najpopularniejsze są szafki w stylu industrialnym, skandynawskim, prowansalskim czy klasycznym. Poszczególne modele różnią się także liczbą półek, ich rozmieszczeniem czy zróżnicowaniem budowy (szuflady, witryny, otwarte półki).

Szafka rtv — bezpieczne przechowywanie kabli i sprzętu RTV

Szuflady i półki, które posiada niemal każda szafka rtv z sfmeble.pl to doskonałe miejsce do przechowywania sprzętu:

  • dekodera,
  • routera,
  • sprzętu muzycznego,
  • konsoli i pozostałych.

Dzięki licznym schowkom i półkom można uniknąć bałaganu, dbając jednocześnie o estetyczne przechowywanie okablowania sprzętów. W zależności od wielkości szafki można także przechowywać inne przedmioty i sprzęty. W związku z tym jedną z podstawowych jej funkcji, oprócz ekspozycji telewizora, jest utrzymanie porządku w pomieszczeniu.

Jaką szafkę RTV wybrać do salonu?

Planując zakup szafki rtv, należy pamiętać o kilku ważnych kryteriach. Oprócz indywidualnych preferencji znaczenie ma dostępna w pomieszczeniu przestrzeń, rozmiar telewizora czy aranżacja salonu. Przyjęło się, że stolik pod telewizor, powinien być co najmniej 10 cm dłuższy niż sam telewizor. To powoduje, że ściana, na której się znajduje, sprawia wrażenie lżejszej, ale przede wszystkim pokój uzyskuje harmonijność i proporcjonalność. Co ważne, mniejszy stolik rtv jest zagrożeniem dla telewizora, ponieważ może być nie stabilny, a w konsekwencji spowodować uszkodzenie sprzętu. O czym jeszcze warto pamiętać, poza rozmiarem szafki? Przede wszystkim o jego stylistyce. Wygląd mebla powinien pasować do aranżacji wnętrza, dlatego należy wziąć pod uwagę jego kształt, kolor. Praktycznym rozwiązaniem jest także dopasowanie liczby szuflad i półek, które umożliwiają przechowywanie przedmiotów.

Comments are closed.