Komoda loft- jak wybrać?

Meble w stylu loft cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością, a wśród nich zdecydowany prym wiodą komody industrialne. Komody loftowe to zwykle klasyczne, metalowe szafki w kolorze czarnym, posiadające szuflady lub półki z opcjonalnymi drzwiczkami. Stanowią element wyposażenia współczesnych wnętrz. Mogą być jednym z dodatków w pomieszczeniu urządzonym w tej stylistyce, jak i dodatkiem do innych, nowoczesnych aranżacji. Niewątpliwie są niezwykle stylowe i eleganckie.

Jak wygląda komoda loft?

komoda loft

Wybrane komody w stylu loft, są połączeniem metalowej konstrukcji i drewna będącego elementem frontalnym szuflad czy drzwiczek. Wnętrze szafki może być wykonane z wysokiej jakości płyty meblowej. Drewniane elementy komód powstają często z drewna mango, które charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na wilgoć. Ciekawe zestawienie drewna i metalu sprawia, że komoda w stylu industrialnym stanowi wyjątkową ozdobą każdego wnętrza. Zdarza się, że komoda loft z sfmeble.pl wykonana jest z używanego drewna, otrzymanego z recyclingu np. starych łodzi. Takie meble mają nie tylko niepowtarzalny wygląd, ale również długą historię.

Komody w stylu loft z szufladami

Komoda w stylu loft industrial to przede wszystkim mebel budujący charakter wnętrza, ale także bardzo praktyczny dodatek. Metalowa szafka może stanowić wyposażenie postindustrialnego loftu, jak i dodatek w nowym mieszkaniu, zaaranżowanym w stylu loftowym. Niemniej jednak komoda to przede wszystkim mebel funkcjonalny. W ofercie komód loftowych dostępny jest szeroki wybór mebli, które spełniają różnorodne oczekiwania i potrzeby użytkowników. W związku z tym można wyróżnić komody:

  • z szufladami,
  • z witrynami,
  • z przeszklonymi drzwiczkami,
  • oraz połączenia różnych wariantów.

Komoda loft wyróżnia się przede wszystkim minimalizmem, prostą konstrukcją i surowym wykonaniem, dlatego ogranicza się do minimalnej liczby dodatków, kilku materiałów i podstawowej kolorystyki. Na jej powierzchni można ustawić wybrane kwiaty lub inne, dowolne dekoracje.

Comments are closed.