Jakie krzesła tapicerowane wybrać?

Posiadając stół lub ławę kawową warto mieć także krzesła, które pozwolą na wygodne zjedzenie obiadu przy stole lub odpoczynek. Niektóre komplety meblowe zawierają już krzesła, jednak czasem można wybrać oddzielnie stół, a oddzielnie siedziska. To daje nam znacznie większe pole do popisu pod względem aranżacyjnym. 

Jakie krzesła tapicerowane dostępne są w sklepach?

W sklepach meblowych np. tym tutaj można znaleźć m.in. krzesła tapicerowane z podłokietnikami, krzesła tapicerowane z drewnianą obramówką przy siedzisku oraz oparciu, krzesła tapicerowane w całości. Wszystkie te dostępne meble przeznaczone do siedzenia przy stole można dobrać pod kątem stołu, ale również całej aranżacji pomieszczenia. Do klasycznego, dębowego lub jesionowego stołu z prostymi nogami wspaniale sprawdzą się krzesła tapicerowane, które mają proste oparcia oraz drewniane elementy, np. nogi lub obramówkę wokół oparcia. Takie drewniane elementy w krzesłach pasują do bardziej tradycyjnych stołów, które są wykonane z całości z drewna lub mają blat ze sklejki, który przypomina drewno. Zasada jest taka, że kolor tapicerki lub materiał, z którego wykonane są nogi dopasowujemy do blatu stołu, czyli tego elementu, który jest bardziej widoczny. 

W sklepach można znaleźć również krzesła tapicerowane, które wyglądem przypominają niewielkie fotele. Mają niskie oparcia, połączone często z podłokietnikami. To bardzo wygodne meble, które są także wykonywane na drewnianych nogach. Przy nowoczesnym pomieszczeniu można wybrać krzesła z nogami chromowanymi, które prezentują się o wiele lepiej w salonach i jadalniach stylizowanych na Art Deco.

krzesła tapicerowane

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł?

Wybierając krzesła tapicerowane trzeba zawrócić uwagę na:

  • jakość wykonania tapicerki,
  • możliwość prania lub czyszczenia tapicerki na sucho,
  • szerokość siedziska,
  • dopasowanie wysokości krzesła do wysokości posiadanego stołu.

NIektóre firmy meblarskie wykonują również krzesła tapicerowane na specjalne zamówienie, dzięki temu można wybrać zarówno kolor tapicerki, jak i kształt oparcia. 

Comments are closed.