Doniczki ozdobne do domu – jak wybrać odpowiednie?

Kwiaty stanowią zdrową i niezwykle estetyczną ozdobę większości polskich domów. Aby podkreślić ich walory dekoracyjne, warto je umieszczać w starannie dobranych doniczkach. Podpowiadamy, jak wybierać atrakcyjne pojemniki na rośliny.

Doniczki do roślin domowych

Wybór doniczek ozdobnych do domu w tym sklepie jest niezwykle szeroki, a ich zastosowanie sprawia, że dana roślina prezentuje się jeszcze atrakcyjniej. Oczywiści jest to efekt uzyskiwany w przypadku odpowiedniego doboru tego rodzaju pojemników. Warto pamiętać, że kształt i wielkość doniczki powinna zostać dostosowana do wymagań danej rośliny. Większość roślin posiada nieco inne systemy korzeniowe, co sprawia, że mogą wymagać głębokich lub płytkich pojemników z ziemią. Należy dodać, że osoby wychowujące małe dzieci lub zajmujące się zwierzętami domowymi nie muszą rezygnować z posiadania kwiatów w pięknych doniczkach. Istnieją modele przeznaczone do wieszania na suficie lub wysoko na ścianie, dzięki czemu roślina nie będzie stanowiła zagrożenia dla żadnego z domowników.

Doniczki ozdobne do domu na komodzie

Jak wybrać doniczki ozdobne do domu?

Przed wyborem odpowiednich doniczek ozdobnych do mieszkania należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich są wspomniane wymagania danego gatunku oraz wielkość posiadanej rośliny. Mały kwiat nie powinien być umieszczany w zbyt głębokiej doniczce, ponieważ w takiej sytuacji skupia się na rozwijaniu zbyt długiego systemu korzeniowego. Kolejna kwestia to materiał wykonania tego rodzaju dodatków dla roślin. Oczywiście powinien być dla nich bezpieczny, a najczęściej spotykane modele są wykonywane z plastiku, ceramiki lub betonu. Należy pamiętać, że doniczki ozdobne dla domu powinny być stabilnie termicznie, co będzie zapobiegało przegrzewaniu się roślin. Nie można zapominać o kwestii estetycznej. Kolor oraz styl doniczek ma być dopasowany do rodzaju aranżacji zastosowanej w dany pomieszczeniu. Dobrym zwyczajem jest stosowanie takich samych barw, jakie znajdują się na najważniejszych dodatkach we wnętrzu, takich jak zasłony lub dywan.

Comments are closed.